علت وجود خون سیاه قبل از پریود چیست؟

یکی از راههایی که هر خانمی می تواند از سلامت خود باخبر شود دقت در رنگ خون پریود است ، می دانید هر کدام از رنگها در خون دوران قاعدگی چه چیزی به شما می‌گوید؟
 
 

رنگ خون پریود و علت تغییر رنگ خون قاعدگی

 
دوران قاعدگی خونریزی های پریود رازهای زیادی در مورد سلامت شما را بازگو می‌کند.
 
متخصصان سلامتی زنان معتقدند که رنگ خون پریود زنان و دختران جوان نشانه‌های مهمی در خود دارد ، چرا؟ به این دلیل که علاوه بر آنکه از توان بارداری و ناباروری شما می‌گوید ، واقعیت‌هایی از سلامت هورمونی را بازگو می‌کند و از انجا که هورمون‌ها سلامت خود را از مغز شما کسب می کنند پس این رازها ارزش دانستن را  دارند.
 
 

معنای 6 رنگ خون پریود در دوران قاعدگی زنان و دختران

 
 اگر چه برخی از تغییرات نرمال برای گروهی از خانم ها میتواند برای گروهی دیگر غیرطبیعی باشد اما در هر حال برخی مسائل پایه ی ثابت دارند. در این مطلب 6 چیزی که خون دوران قاعدگی شما با تغییر رنگ قصد دارد نشان دهد را با هم بررسی می کنیم.
 
 

وقتی خون پریود رنگی مایل به صورتی دارد:

 
اگر رنگ خون پریود شما رنگی مایل به صورتی است بر پس میزان استروژن بدنتان کم است . بر اساس نتیجه ی تحقیقات مرکز پزشکی مارگارت آمریکا زنانی که رنگ خون پریودشان صورتی روشن است از کمبود استروژن رنج می برند و به طبع عوارض ان را در وضعیت پوست - مو و حالات روانی خود خواهند دید. بهترین توصیه برای این افراد ورزش است چرا که تمرینات متناوب و اصولی استروژن را به حد نرمال می رساند. 
 
 

خون قاعدگی شما رنگی روشن و حالتی آبکی دارد:

 
 
روشن بودن خون پریود شما به این شکل یعنی مشکل و کمبود تغذیه‌ای دارید. خانم‌ها باید هوشیار باشند که با دیدن خون این رنگی در دوران قاعدگی حتما برای تقویت خود و رفع کمبودهای تغذیه ای از منابع مغذی در وعده های اصلی استفاده کنند. 
 
 

خون قاعدگی به رنگ قهوه ای تیره:

متخصصان زنان و زایمان معتقدند که دیدن خون تیره رنگ مایل به قهوه ای در ابتدای دوره چیز نگران کننده ای نیست و هر زنی این تغییر را تجربه می‌کند اما با تکرار زیاد بایستی برای رفع مشکل به پزشک زنان مراجعه کنند.
 
علت اصلی این رنگ تیره جدا شدن تکه‌های قدیمی از لخته های خون باقی مانده در رحم شماست که اگر تکرار نشود نگران کننده نیست.
 
 

خون پریود ضخیم با لخته‌های بزرگ درآن:

 
خانم‌هایی که شاهد لخته خون پریود هستند دچار اختلال هورمونی هستند اما برخلاف دسته ی اول در این زنان میزان استروژن بالا و پروژسترون پایین است.
این رنگ خونریزی معمولا با درد شدیدتری همراه است.
 
 

رنگ خون پریود ، رنگ قرمز آمیخته با رنگ طوسی:

یکی از نشانه‌های داشتن عفونت زنانه دیدن رنگ طوسی در میان رنگ قرمز خون پریود است. این رنگ خون شاید بافتی مثل جگر داشته باشد که با تکرار این حالت بایستی حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.
 
 

خون قاعدگی قرمز شفاف:

به احتمال زیاد شما خانمی سالم و با پریود منظم هستید. البته به یاد داشته باشید که همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد همیشه نرمال‌ها برای تمام خانم‌ها یکسان نیستند.
مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
بالا