سفید کردن واژن با لیزر

تیره شدن پوست ناحیه تناسلی کابوس بسیاری از بانوان است. در سال‌های گذشته روش‌های مختلفی برای سفید کردن واژن مطرح شده است، اما هیچ یک از تاثیرگذاری و ماندگاری قابل قبولی برخوردار نبوده است. پمادهای شیمیایی که برای روشن کردن واژن به کار برده می‌شود، عوارض پوستی ناخوشایندی را به دنبال دارد و نتیجه حاصل از آن زودگذر است. از آنجایی که پوست ناحیه تناسلی بسیار حساس است، نسبت به مواد شیمیایی واکنش نامطلوب نشان می‌دهد و علاوه بر تیرگی واژن عوارض پوستی نیز بر سلامت آن سایه می‌افکند. در این میان، تکنولوژی پزشکان را قادر ساخته است تا با بهره‌گیری از لیزر واژن را به صورت دائمی سفید کنند.

 

اگر تیرگی پوست اطراف واژن باعث ناراحتی و خجالتتان شده است، می‌توانید مشکل خود را در جلسه مشاوره با متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید تا از روش‌های روشن کردن واژن و هزینه‌های آن آگاه شوید. هدف ما این است که با روشن کردن پوست این ناحیه احساس آرامش و رضایت را نیز به شما برگردانیم. ما از دستگاه لیزر برای سفید کردن واژن استفاده می‌کنیم. مطمئن باشید که لیزر پوست واژن را مطابق نظرتان سفید می‌کند، حتی اگر بخواهید واژن را بسیار سفیدتر از رنگ کنونی آن بکنید. لیزر نتایجی دائمی و چشمگیر را به دست می‌دهد.

 

علل تیرگی واژن

بسیاری از بانوان در اثر عامل‌های زیر با سیاه شدن واژن مواجه می‌شوند:

 

 

 •   نژاد: بانوان ناحیه مدیترانه، خاورمیانه یا از نژادهایی با پوست تیره به دلیل به ارث بردن پوست تیره و تشدید شدن این تیرگی در اثر تغییرات هورمونی، زایمان و افزایش سن معمولاً متقاضی سفید کردن واژن با لیزر هستند.

 

 • تیغ زدن مکرر،کمبود برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن و ... نیز از دیگر علل تیرگی واژن می‌باشد.

 

سفید کردن واژن با لیزر

هدف از روشن کردن واژن با لیزر این است که بافت‌های تیره‌تر ناحیه واژن یا حتی پرینه برای همیشه رفع شود. این سیاهی ممکن است ارثی یا پی‌آمد تغییرات هورمونی، سن یا زایمان باشد. تیرگی واژن غالباً باعث ناراحتی بانوان و یا همسرشان می‌شود. تیرگی مداوم ناحیه تناسلی از غلظت بالای ملانین زیر لایه اپیدرم در یک ناحیه مخصوص نشأت می‌گیرد. برای این که واژن سفید شود، لایه اپیدرم در ناحیه سیاهی با لیزر برداشته می‌شود.

 

نتیجه حتی پس از یک جلسه لیزردرمانی دائمی است. یک جلسه 15 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. روشن کردن واژن با لیزر ایمن‌تر و ساده‌تر از سفید کردن واژن با کرم است.

 

رفع تیرگی واژن درمانی با حداقل عوارض است که می‌توان آن را همزمان با روشن کردن مقعد و دیگر درمان‌های زیبایی ناحیه تناسلی انجام داد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

 

متقاضی سفید کردن واژن با لیزر

چون این درمان گزینشی است، متقاضی درمان فقط باید از چند شرط کلی برخوردار باشد:

 

 •     متقاضی درمان پوست ناحیه تناسلیشان به لحاظ ژنتیکی تیره‌تر است.
 •     برخلاف استفاده از کرم‌های سفید کننده شیمیایی، بیشتر بانوان مبتلا به عارضه‌های خوش‌خیم (باکتریایی خفیف) می‌توانند لیزردرمانی انجام دهند. متخصص زنان و زایمان مناسب بودن درمان را پس از معاینه دقیق تعیین می‌کند.
 •     بانوانی که خود و همسرشان از تیرگی واژن ناراحت هستند و این سیاهی روابط‌شان را تحت‌الشعاع قرار داده و باعث کاهش میل جنسی آنها شده است، می‌توانند از مزایای سفید کردن واژن با لیزر برخوردار گردند.
 •     بانوانی که از شکل ظاهری واژن شرمسارند.
 •     بانوانی که پوست ناحیه تناسلی‌ آنها در اثر تغییرات هورمونی تیره شده یا با ترک بارداری، اسکار پس از زایمان و تغییر رنگ ناشی از افزایش سن مواجه شده‌اند.
 •     بانوانی که پس از رفع موهای زائد ناحیه تناسلی با پوست تیره‌تر زیر موها مواجه شده‌اند.
 •     افرادی که انتظار واقع‌بینانه از نتیجه سفید کردن واژن با لیزر دارند و مشکلی برای پرداخت هزینه آن ندارند.

 

آمادگی قبل از درمان

بیمار پس از درمان باید بهداشت ناحیه تناسلی را به خوبی رعایت کند و به مدت سه تا چهار روز رابطه جنسی نداشته باشد.

 

توصیه‌های مربوط به آمادگی قبل از درمان عبارت است از:

 •     وکس، برنزه کردن یا اصلاح با تیغ از سه روز قبل از درمان ممنوع است.
 •     متخصص از بیمار می‌خواهد که قبل از جراحی از لوسیون آنتی باکتریال استفاده کند.
 •     پوشیدن لباس زیر برای جراحی ضرورتی ندارد، دامن یا شلوار گشاد به پا کنید.

 

مراحل سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته لیزر در چند جلسه کوتاه 10 تا 15 دقیقه‌ای انجام می‌شود. برای برداشتن لایه ملانین که باعث تیرگی واژن شده است، از لیزر مخصوصی استفاده می‌شود. رفع تیرگی واژن با لیزر عملی سرپایی است و بی‌حسی موضعی برای آن کفایت می‌کند. در ادامه مراحل این درمان ساده را با هم بررسی می‌کنیم:

 

 علاوه بر تزریق آمپول بی‌حسی از کرم بی‌حسی موضعی نیز استفاده می‌شود تا بیمار درد و سوزش لیزر را حس نکند.

پرتو لیزر روی ناحیه فرج ـ واژن، مقعد و پرینه تابانده می‌شود تا لایه تیره پوست از بین برود.

رفع تیرگی واژن با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تکنولوژی لیزر انجام می‌شود.

ناحیه تناسلی پس از جراحی ضدعفونی می‌شود و لباس زیر مخصوص به بیمار پوشانده می‌شود.

بیمار می‌تواند کلینیک را ظرف چند ساعت ترک کند.

 

آیا رفع سیاهی واژن با لیزر دردناک است؟

خیر. زخم برش با بهره‌گیری از روش " Side to Side" بسته می‌شود و کاملاً نامشخص است. با استفاده از لیزر پیشرفته نتیجه‌ای زیبا و بی‌عیب و نقص به دست می‌آید و پس از عمل هیچ گونه جای زخم یا کبودی باقی نمی‌ماند.

 

دوران بهبود

* پس از رفع سیاهی واژن با لیزر توصیه‌های زیر را رعایت کنید تا با انجام این مراقبت‌ها دوران بهبود را بدون مشکل پشت سر  بگذارید و از بهترین نتیجه ممکن برخوردار شوید:

 

* ناحیه تناسلی را در 2 تا 4 روز نخست پس از درمان خشک و تمیز نگه دارید. برای این مدت آنتی بیوتیک و کرم موضعی تجویز می‌شود.

 

* درد و حساسیت پس از یک هفته برطرف می‌شود.

 

* بیمار می‌تواند برای مقابله با احساس سوزش یا تحریک ناشی از قرمزی و حساسیت پوست آنتی بیوتیک مصرف کند.

 

* هرگونه فعالیت بدنی و ورزش تا ده روز پس از لیزر ممنوع است.

 

* ناحیه تناسلی را خشک نگه دارید و بهداشت آن را به خوبی رعایت کنید تا دوران بهبود را به سلامت پشت سر بگذارید.

 

نتایج درمان

هدف از این درمان رفع نگرانی‌ها و مشکلات ناشی از تیرگی واژن و سفید کردن ناحیه تناسلی است. مطمئن باشید که ناحیه تناسلی پس از این لیزردرمانی ساده و موثر سفیدتر خواهد شد. نتیجه درمان پس از دو هفته مشخص می‌شود و پس از آن می‌توانید به متخصص مراجعه کنید تا از روش‌های حفظ نتیجه مطلع شوید. تردیدی نیست که نتایج لیزردرمانی رضایت‌بخش‌تر و دائمی‌تر از حالتی است که از کرم سفید کننده یا روشن کننده استفاده می‌کنید.

 

هزینه

هزینه رفع سیاهی و سفید کردن واژن با لیزر به شرایط و نیازهای خاص هر بیمار بستگی دارد.

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
بالا